view all paris

Париж за 4 дні: побачити все. День 2. Частина 1 – Нотр Дам де Парі та міст Мистецтв

На другий день перебування в Парижі орієнтуємось на мапі і складаємо маршрути по цікавим точкам, які знаходяться недалеко одна від одної. Сьогодні спершу їдемо у Нотр Дам де Парі, тож нам необхідно дістатись до станції метро о. Сіте.

Вийшовши з метро, відразу опиняємось навпроти невеличкого ринку з сувенірами і садівничими дрібничками. Звісно ж, ідемо сюди і затримуємось тут іще десь на годинку 🙂

IMG_0175

На ринку можна побачити дійсно чимало красивих речей: від мініатюрних живих квітів, листівок, мила, магнітів і до годівничок, вазонів тощо.

IMG_0176

(ось ці маленькі коробочки при належному догляді перетворюються на квіти)

IMG_0177

IMG_0178

IMG_0179

IMG_0180

любителям вінтажних сувенірів є де розгулятись

IMG_0181

IMG_0183

IMG_0186

а це один з багатьох Паризьких питних фонтанів – фонтан Уолеса. Здебільшого вони розташовані на Монмартрі, але й тут знайшовся один. Згідно з повір’ям, цей фонтан – перевірка на витонченість жінки. Якщо жінка могла просунути голову крізь каріатід і випити води, не захляпавшись, вона мала повне право вважатись витонченою. Я навіть не стала ризикувати. Мені здалось, що моя голова туди не пролізе 🙂

IMG_0187

ряди з квітами, біля яких збиралось купа китайців з фотоапаратами, і я біля них)

IMG_0184

Хто підкаже, що це за рослина з фіолетовими квітами біля вересу ?

IMG_0189

IMG_0190

IMG_0194

IMG_0195

IMG_0196

IMG_0197

Такого розмаїття гарбузів я ще не бачила

IMG_0198

Ось такі цікаві годівнички можна придбати на цьому ринку

IMG_0199

Придбавши кілька сувенірів, нарешті прямуємо до Нотр Дам. Тут навіть є вказівник 🙂

IMG_0201

Мабуть, перше, що зауважують абсолютно усі – цей собор геть не такий, яким ти його собі уявляв. Для мене він завжди був містичним та сірим (як більшість старих будинків без ремонту у Львові :)), а насправді він вилизаний та побілений.

IMG_0203

Біля нього багато туристів. Дуже поширена тут така штука, як велоекскурсії. Тож ділюсь кльовою ідеєю для бізнесу, у Львові ще такої фішки немає)
IMG_0206

Вхід до собору безкоштовний, зате свічки тут від 2 до 5 євро. Їх можна запалити в самому Нотр Дам або забрати із собою. Собор Паризької Богоматері –діючий, тут можна знайти розклад мес.

IMG_0210

IMG_0211

IMG_0215

Не можна заперечити шедевреальність архітектури собору, скульптур та вітражів, але в цьому, начебто духовному, місці немає нічого святого. Всередині переміщуються натовпи туристів, які говорять пошепки, але тут відсутня саме та містична аура, яку можна зустріти у старих церквах та храмах. Аура, від якої мурашки по шкірі.

IMG_0219

Трішки з історії собору: перший його камінь був закладений у 1163 році папою Олександром ІІІ. У 1230 році папа Гійом замовив барельєфи, у які вирішив вкласти трактат з Алхімії. Кажуть, що він зашифрував у них секрет філософського каменю. Ми його не розгадали 🙂

IMG_0212

IMG_0221

автомат, в якому можна купити монетки з якимось отцями. Виглядає кумедно 🙂

IMG_0227

Ті самі відомі горгульї слугують у якості водостічних труб, наразі деякі з них ще досі функціонують.

IMG_0229

До 1804 року, через невігластво, собор прийшов у страшний занепад. Його розкрали, знищили багато скульптур, переплавили дзвони, влада взагалі роздумувала над його демонтажем. Завдяки роману Віктору Гюго, суспільство почало збір коштів на відновлення Нотр Дам. Навіть французькі повії не залишились байдужими і надали кошти для вітражів (але їм це дозволили зробити за умови, що ніхто не дізнається звідки гроші :)) Тож бачите, в усі часи і всюди – ситуація подібна. Влада демонтує, але суспільство рятує 🙂

IMG_0213

Зовні, зліва від входу, Ви натрапите на чергу – це черга на дах Нотр Дам де Парі. Вхід на дах платний (район 10 євро, якщо не помиляюсь). Тут же, біля колєйки, часто зустрічаються вуличні музиканти: від кантрі-виконавців до оперних співаків. Ми ж йдемо далі, купуємо смачний перекус (рекомендую взяти шматочок піци або багет) і вмощуємось у сквері за собором.

Наступна за планом – Консьєржері (тюрма), адже вона геть поряд. Також біля неї знаходиться каплиця Сент Шапель. І тут черга, тож минаємо її (може й дарма, наступного разу я б сюди завітала).

IMG_0242

(десь у вітрині біля тюрми живе Маленький Принц )

Консьєржері також діє, однак тут є кілька експозицій із залами та камерами. Вхід 7 євро. Ми оглянули тюрму зовні, помилувались ангельски-красивими чоловіками у міліцейській формі (я ж казала, що французи дуже гарні, правда?), і рушили далі.

IMG_0238

IMG_0239

(кажуть, у нас теж такі ровери мають скоро з’явитись :))

Минули міст через Сену і опинились на набережній Conti.

IMG_0243

IMG_0245

Нам праворуч, до моста Мистецтв. Тут же постійно зустрічаються прилавки з різними ретро плакатами, листівками, книжками, платівками тощо. І усе це за непристойними цінами. Наприклад, один дядечко намагався продати мені кулінарну книжку, буцімто від найвідомішого покійного Паризького шеф-кухаря, за 80 євро. Вірю в кухаря, але не вірю в ціну 🙂

IMG_0246

IMG_0254

Ми дійшли до моста. Згідно з путівником, тут знімалась фінальна сцена «Секс і місто» (досі не переглянула це кіно), а ще цей міст називають одним з найгарніших у Парижі.

IMG_0252

От чесно, не знаю чому. Звичайний дерев’яний міст, обвішаний замочками, де-не-де, можна зустріти художників, та й усе.

IMG_0248

IMG_0253

Читаючи про те, що він такий прекрасний, я очікувала побачити фантастичні барельєфи і скульптури. Хоча може і в цьому його краса? У святій простоті?
Далі буде 🙂