louvr

Париж за 4 дні: побачити все. День 2. Частина 2 – Лувр, сад Тюільрі, Тріумфальна арка

Продовження розповідей про прогулянки Парижем. Початок 2 дня тут

Після моста Мистецтв ми опиняємось біля Лувра. Заходимо до подвір’я, трішки гуляємо і прямуємо у чергу до входу через контроль і металошукач.

IMG_0261

До речі, скільки нас лякали величезними колєйками, а от пройшли ми її швиденько.

IMG_0258

Опинились всередині скляної піраміди. Ескалатор до низу і Ви у круглій залі з вказівниками до різних крил замку та експозицій. Тут же є каси, туалети, гардероб, магазинчики та інфоцентр. В останньому беремо безкоштовну мапу і присвячуємо її вивченню кілька хвилин. Обираємо те, що хочеться найбільше побачити, а саме: Єгипетське мистецтво, зал Древньої Греції, Венеру, Ніку і, звісно, Мону Лізу 🙂

Купуємо квиток та починаємо прогулянку музеєм. Знову ж таки, вражають не стільки експозиції, скільки люди 🙂 По-перше, море туристів різних рас та національностей, по-друге, що мене особливо захопило, діти. Кілька разів ми зустрічали групи французьких дітлахів, які бігали з вихователькою, розгадували квест, малювали, читали, сиділи на підлозі і слухали розповіді про окремі експонати. Це так чудово і це настільки крутий підхід! Ну от чому наші люди до такого не додумались? Чому, замість того, щоб розвивати дитину і дозволяти їй цікаво пізнавати світ та історію, завжди залякують, кричать і виробляють в малечі купу комплексів? Даруйте, крик душі 🙂

10706856_618033374981092_302755008_n

Трішки про експонати: єгипетські зали вразили розмірами та саркофагами. Я от дивлюсь на цю культуру і вірю в інопланетних істот. Інакше, як міг хтось придумати таке бачення людських форм і розмірів, та ще й зробити його мейнстрімом на той час ?

Зали з древньогрецькими скульптурами викликали якісь високі та світлі емоції. По-перше, тут багато освітлення, по-друге навколо стільки краси, по-третє, ну якась тут така атмосфера, відчувається миттєве піднесення. Є якась енергетика в цих скульптурах.

IMG_0271

Біля Венери, звісно, натовп. Це робить її не такою вже й цікавою. Шкода.

IMG_0268

Ніка Самофракійська – гарна, але стоїть настільки самотньо біля сходів, що також не викликає якихось шалених емоцій.

IMG_0275

Біля багатьох скульптур сидять студенти і змальовують ескізи. Одним словом, тут вирує своє маленьке життя.

IMG_0264

Ми перемістились до зали з картинами і розпочали пошук Леонардо. Я не здивую Вас, якщо скажу, що тут також натовп 🙂 Трішки подивились на Мону Лізу, та й пішли далі. До речі, монументальне “Чудо в Кані” Веронезе, яке за розміром, займає усю стіну навпроти шедевра Да Вінчі, вражає не менше. Складно уявити, скільки потрібно часу для створення такої величезної картини, та ще й у таких деталях.

Досить скоро, ми вже геть змучились і зрозуміли, що пора рушати далі. Обійти весь Лувр за раз – нереально. Хоча для огляду найвідоміших експонатів – достатньо 10 хвилин.

Після Лувра ми вирушили до саду Тюільрі, попередньо, придбавши кілька багетів. Ми узяли приклад з Парижан та вмостились на травичці. Прекрасний відпочинок, вмить додає сил.

IMG_0287

Дуже цікаво спостерігати тут за людьми. Оцей чоловік просто прекрасний!

IMG_0276

IMG_0278

А ще тут багато фонтанів та ставків, довкола яких розміщені стільці. Французи безтурботно приймають тут сонячні ванни, читають газети і просто спостерігають за життям.

IMG_0290

А ще, місцями тут є знак заборони пересування на ровері. Усі чемно доїжджають до нього і встають на ніжки. Чудеса 🙂

IMG_0288

Сад досить великий і плавно виводить нас на Єлисейські поля. Тут нічого особливого, лише мекка для шопінгу 🙂 Безліч магазинів, кінотеатрів, ресторанів, людей. Навіть оренда ферарі є, 80 євро за годину 🙂 Ми досить змучені, тож для відвідин крамничок настрою небагато.

Виходимо до Тріумфальної арки. Красива споруда, яка була зведена в 19 ст. на честь перемог Наполеона. Дістатись безпосередньо до арки можна через підземний перехід. Огляд безкоштовний, вихід на дах – традиційно платний. Якийсь час милуємось цією пам’яткою, після чого вирушаємо на вечерю.

10706947_1473595932903285_262832454_n

Якщо йти від Тріумфальної арки назад до саду Тюільрі, по правій стороні можна знайти заклад мережі ресторанів Leon de Bruxelles, які спеціалізуються на мідіях.

IMG_0298

Мідії дійсно дуже смачні, а персонал – дуже душевний, та й ціни демократичні. Банячок мідій + мідії, запечені з томатами та сиром + фляшка рожевого, і на трьох маємо поживну вечерю за 40 євро (на той час, ще за нормальним курсом).

IMG_0303

Ціла розповідь про цей заклад знаходиться у моєму іншому блозі 🙂

IMG_0309

Повечерявши і відчуваючи втому, хочеться поставити у цей день якийсь завершальний штрих. Звідкись з’являється ідея повернутись до Нотр Даму і подивитись як він виглядає вночі з підсвіткою. А виглядає дійсно гарно.

10707089_1467837826838522_1964779977_n

Туристів тут не поменшало, хіба побільшало закоханих парочок на лавочках. Сідаємо навпроти собору біля молодої пари. Якихось кілька хвилин – і починається двіжуха 🙂 Біля нас з кущів вибігає маленька мишка, дівчина починає верещати, після чого закохані вирішують покинути площу. Минає ще кілька хвилин і навпроти з клумби з’являються кілька щурів, які хутко перебігають до смітника і стрибають у нього. Сміттєвий пакет починає жити своїм життям.

IMG_0323

Щурі з’являються то тут то там, люди верещать, хтось втікає. І тут я розумію звідки ростуть ноги у мультика “Рататуй” 🙂

IMG_0324

Кажуть, що з цими гризунами у Парижі дійсно проблема, хоча мені від цього якось і не бридко, просто сидиш тут як сторонній глядач і спостерігаєш.

Коли рахувати щуриків стало не так цікаво, ми попрямували в сторону метро, щоб нарешті потрапити додому та відпочити. На якомусь з будинків висіла просто гігантська реклама Apple. Мені сподобалось світло і я вирішила добити наші змучені лиця ще кількома кадрами 🙂

IMG_0336

А вже наступного дня нас очікувала прогулянка цвинтарем Пер Лашез, Монмартр та Латинський квартал. Далі буде

  • Andrey Kuzminskiy

    Надеюсь, про экскаватор в Лувре шутка? 😉

    • kateArt

      да, грубая очепятка)