inspired2

4 дні у Парижі за 250 євро. Харчування, транспорт та музеї

Нарешті дійшли руки завершити серію постів про бюджет на 4-денну поїздку до Парижа. У попередніх дописах я вже розповідала про добирання і пошук житла. У цій частині розглянемо харчування, транспорт у самому Парижі та інші витрати на кшталт музеїв.

 

Харчування

Читаючи в інтернеті про те, що середня вартість обіду у Франції становить 20-30 євро, я думала, що це буде найдорожчий пункт у моїй подорожі. На щастя, усе склалось не так 🙂

Харчувались ми переважно вуличною їжею, яка була божественно смачною та свіжою. Наприклад, на сніданок ми купували круасани та булочки (1-2 євро), сендвічі або багети (до 5 євро), потім йшли з величезним пакетом випічки у кав”ярню або сквер і їли це все, запиваючи запашною кавою (кава до 6 євро, залежно від виду та розміру). Не бійтесь прийти у кав”ярню зі своїм багетом чи сендвічем, малоімовірно, що на це звернуть увагу.

IMG_0507

 

Також ми ходили у кілька ресторанчиків, щоб повечеряти мідіями чи просто типовою французькою кухнею. Сумарно на трьох такі походи виносили до 40-60 євро (16-20 євро на людину відповідно), і воно того вартувало. Більше про меню цих закладів можна прочитати у моєму блозі Tasty World.

IMG_0309

 

Ще один важливий нюанс – до вечері варто готуватись зранку. У Парижі складно знайти супермакрет у межах міста, а ввечері зачинено практично все. Смішно, але у перший день ми навіть не змогли знайти у своєму районі місце, де можна придбати фляшку води. Довелось купувати в макдональдсі огидний хімічний сік.

Зате зранку наша вулиця розквітала лавочками з кольоровими фруктами, сирами, м”ясом, молочною продукцією. Ммммм…. Саме в цей час вони практично дихають свіжістю з вітрин, тож не полінуйтесь і пробіжіться швиденько магазинчиками перед сніданком.

IMG_0566

 

Список страв, які обов”язково варто спробувати у Парижі можна переглянути тут. А ще обов”язково купіть шматочок піци на вуличці, що простягається ліворуч від Нотр-даму, вона там ну дууууже смачна)))

Одним словом, коли я їхала до Парижа, то найбільшим моїм занепокоєнням було те, що харчування у різних закладах може винести для мого гаманця понад 100 євро на добу. Це не так. Якщо Ви небайдужі до стрітфуду і якщо Ви збираєтесь відвідувати ресторани раз на день – Ваш щоденний раціон складатиме 40-50 євро максимум, а може й менше…

 

Транспорт

Основним видом громадського транспорту у Парижі є метро. Ми користувались лише ним, але з доступних варіантів ще можуть бути автобуси, прокатні велосипеди тощо. Спершу я перестрахувалась і завантажила на телефон програмку з паризьким метро, однак ми досить рідко до неї звертались, тому що на кожній станції висять інтуітивно-зрозумілі мапи з варіантами пересадок та напрямків. Усе, що Вам необхідно – знати назву Вашої станції 🙂

IMG_0174

 

З квитками проблем також не виникає – біля кожного метро присутні автомати з їх продажу, а розрахуватись можна як готівкою, так і карткою. Інше питання – тип проїзного документа. Перед поїздкою ми читали у звітах, що в Парижі є можливість використання проїзного абонементу на кілька днів, однак на цьому інформація вичерпувалась.

У перший день ми придбали разові квитки (вартість трішки більше, ніж 1 евро). На другий день ми створили велику чергу біля автомату, намагаючись розібратись що і як варто купувати, щоб заощадити 🙂 Власне, тут я дивувалась спокою французів: ми стояли біля апарату з хвилин 10, за нами встигли вишикуватись чоловік з 5-7. Ніхто не нервувався, ніхто не перебігав в іншу чергу, усі спокійно чекали, доки ми завершимо свої справи (тепер коли я нервуюсь у чергах – постійно згадую цей випадок, щоб заспокоїтись і взяти приклад з французів). Врешті, до нас підійшов приємний працівник метро, розпитав які у нас плани щодо поїздок і пояснив який абонемент нам краще придбати.

квиток в метро парижа

 

(так виглядають квитки у паризьке метро)

Якщо Ви не плануєте їхати до Дісней-ленду, якщо у Вас намічається більше 5 поїздок за день – беріть квиток MOBILIS (6 євро). Це безлімітний проїзний документ, який діє впродовж доби у межах Парижа. Ще один приємний момент – квитки тут комбіновані, тобто Ви можете придбати абонемент і кататись з ним як на метро, так і на іншому громадському транспорті.

 

Музеї та інші витрати

Мабуть, квитки до музеїв – одна із найбільших витрат у поїздці до Парижа, але і тут можна заощадити. Якщо Вам іще не виповнилось 26 років – Ви вважаєтесь студентом і можете купувати квитки до культурних закладів чи на транспорт з вагомою знижкою.

Також у багатьох музеях існують окремі бонусні дні, коли вхід туди є безкоштовним. Наприклад, до Лувру можна потрапити безоплатно щомісяця у кожну першу п”ятницю. Є ще й інші святкові дні і не лише тут, тож я дуже рекомендую перед поїздкою скласти список місць, які Ви хочете відвідати і вивчити необхідну інформацію стосовно їхнього графіку роботи та безквиткових днів.

IMG_0258

 

Також огляд багатьох музеїв та архітектурних пам”яток є безкоштовним: Ви зможете вільно потрапити до того ж Нотр-Даму, однак, щоб підійнятись на дах собору – доведеться заплатити.

IMG_0203

Так само без будь-яких труднощів можна оглянути й Тріумфальну арку і аналогічно заплатити за відвідини її даху.

Щодо нас, то за 4 дні ми побували:

  • на ейфелевій вежі (15 євро)
  • у соборі Паризької Богоматері (безкоштовно)
  • у Луврі (12 євро)
  • біля Тріумфальної арки (безкоштовно)
  • біля Консьєржері та Сорбони (безкоштовно)
  • на цвинтарі Пер-Лашез (безкоштовно)

До речі, біля кас у Луврі діють інформаційні центри. Обов”язково візьміть там безкоштовну мапу музею і обирайте шлях до бажаних експонатів. Ця штука значно полегшує життя.

Щодо ейфелевої вежі – підійнятись на неї можна як на ліфті, так і пішки по сходах (в такому разі вартість квитка складе 5 євро). Після прильоту ми відразу ж побігли до вежі і вже думали завершити день відчайдушним вчинком і потрапити на верх своїм ходом, та нам пощастило, ввечері сходи закривають 🙂

До речі, сходіть туди саме перед заходом сонця: по-перше, там гарно можна поспостерігати за завершенням чергового дня; а по-друге – після заходу вежа запалюється щогодини чарівними гірляндами і це надзвичайно красиво. Люди аплодують.

IMG_0145

 

А ще я дуже хотіла оглянути картини у центрі Жоржа Помпіду, однак цього разу не склалось.

центр Жоржа Помпіду, Париж

Також я не буду у цьому пості розповідати про прогулянку Монмартром, тому що це був вільний та безкоштовний огляд пам”яток та будинків, де колись запалювали свої зірки відомі художники (детально про Монмартр я ще обов”язково розповім!). Ще Ви могли помітити, що я не згадала жодного слова про шопінг і сувеніри – цей пункт я залишу на Вашій совісті, адже вважаю, що це питання індивідуальне, яке залежить виключно від наших планів, побажань та фінансів.

Тож, як бачите, основні символи Парижа ми оглянули досить бюджетно, а уявіть скільки усього ще там можна подивитись! Можливо я ще про щось забула, адже ми дуже багато гуляли і зазвичай ввечері падали у ліжка без сил.

Чи вартувало воно цього? Однозначно так! Тепер, коли я думаю про Париж, у мене всередині стає тепло і я згадую цю красиву архітектуру, цих вишуканих людей, це мистецтво, яке дихає з кожної цеглинки… Я полюбила це місто із першого погляду і, боюсь, що це надовго.

Власне, це все про бюджетну сторону моєї поїздки. Найближчим часом я постараюсь розказати про наш маршрут прогулянки цим чудовим містом, дам кілька практичних порад, на які варто звернути увагу при плануванні подорожі, і розкажу, що варто привезти з Парижу із собою додому. До зв”язку!

 

 

Попередні записи:

4 дні у Парижі за 250 євро. Дорога

4 дні у Парижі за 250 євро. Житло