trekking in Nepal, thorong La

Трекінг в Непалі: що брати з собою. Частина 2 – Спорядження

Продовжую розповідати про речі, які мені знадобились в Непалі під час трекінгу. У попередньому дописі я писала про одяг, сьогодні поговоримо про спорядження.

Спорядження

  • Трекінгові палки

Якщо Ви ніколи не ходили в гори з трекінговими палками, не ігноруйте їх на Гімалайських маршрутах. Відстані тут чималі і щоденні випробування для Вашого тіла будуть доволі серйозними. Якщо Ви розподілите навантаження ще й на палки, Ваші колінка будуть Вам вдячні.

  • Спальник

В Непалі на треках немає готелів, як таких. Натомість є лоджії, в яких Вам надають маленьку кімнатку з дерев’яним ліжком. Лише подушка, простирадло і ковдра (на вимогу). Усе це переться рідко, та й якби пралось, то спати з таким комплектом холодно. Спальник обов’язковий, ночуватимете увесь трек Ви виключно в ньому. З висотою ставатиме холодніше, тож не стидайтесь просити ковдру у власників лоджій. На 4500 я спала у спальнику під двома ковдрами і мені було гаряче 🙂

  • Дощовик

Якщо маршрут навколо Анапурни мені пощастило пройти без жодної краплі опадів, то трек до її базового табору компенсував усе cповна. Щодня по обіді погода заряджала рясним дощем і я вкотре втішалась, що у мене є дійсно класний і якісний дощовик, який дозволяв продовжувати маршрут без великого дискомфорту.

  • Баф та головний убір

trekking in Nepal

Вартувало додати його до списку одягу, але нехай вже буде тут, так як згадала про нього я лише зараз. Баф можна використовувати як утеплювач шиї, так і захист від сонця для голови. Багато туристів гуляли по треці в панамках North Face, гадаю, що штука зручна, тому наступного разу і собі захоплю таку. Для більших висот не забуваємо про обов’язкову наявність шапки.

  • Бахіли

У мене вже який рік лежать позичені бахіли знайомої. Здається, скоро вони об’їдуть пів світу 🙂 Насправді, пояснювати багато не варто – на висоті сніг. Якщо не хочете, щоб він опинявся всередині Ваших черевиків – одягаєте бахіли. Все просто.

  • Рукавички

Я взяла 2 пари рукавичок: одні тоненькі бігові та другі з віндстопером. Користувалась лише першими, знову ж таки, через гарні погодні умови.

  • Утеплювачі на коліна

Хочу розказати про штуку, яку завжди беру в гори. Завдяки своїй халатності, за якісь 26 років, я встигла нажити невеликі проблеми з колінами, тому інколи, під час походів, відчуваю їх (коліна) дуже ніжно. А інколи ночами, чомусь, лише вони у мене мерзнуть. Мене рятують утеплювачі (у вигляді еластичних пов’язок з невеликим начосом), які я носила як вечорами, так і вдягала для сну на висоті.

  • Окуляри

trekking in Nepal

Тут я спеціально виокремила фінанси і напередодні поїздки придбала омріяні Julbo Sherpa з хорошим захистом від ультрафіолету. Під час трекінгу я встигла загубити чохол і подряпати лінзи, але, тим не менш, окуляри сіли на мене ідеально і я лишилась ними задоволена. На треці зустрічалось чимало туристів, які носили простенькі «базарні» окуляри, однак рекомендую взяти дійсно щось краще, навряд чи Ви зустрічали в звичайних місцевих умовах такий заряд яскравості, як в Гімалаях.

  • І рюкзак

Мені вистачило 50-літрового. Треба ж все це кудись покласти 🙂

У наступному дописі розкажу про свою аптечку, їжу та маленькі дрібнички. Stay tuned 🙂