trekking in Nepal

Трекінг в Непалі: що брати з собою. Частина 1 – Одяг

Аналогічних матеріалів в інтернеті є вдосталь, однак я вирішила поділитись і своїм досвідом комплектації. Відразу до суті.

Одяг

З роками і набутим досвідом, до Вас приходить бажання зробити Ваш багаж якомога меншим. Якщо ще в 2008 році я починала із походів Карпатами майже зі 100 літровим рюкзаком (ага, сама в шоці), то сьогодні мій 50 літровий декатлонівський наплічник залишається напівпорожнім, що мене неабияк тішить. Наразі я намагаюсь брати в подорожі якомога менше речей, адже знаю, що на 99% більшість із буденного одягу не знадобиться, а щось можна буде докупити.

Але ближче до справи, що ж я узяла з собою із одягу?

 •  Трекінгові штани

Колись я придбала трекінгові штани Mammut і досі залишаюсь ними дуже задоволена. По-перше, вони зручні, стрейчеві та легкі. В них дуже комфортно ходити. По-друге, самі штани демисезонні, в них не спекотно і не холодно, а з термобілизною ще й тепло. Як на мене, ідеальний варіант для весняних Гімалаїв. Якщо Ви досі ходите в гори в джинсах, рекомендую замислитись над покупкою більш спеціалізованих штанів.

 • Шорти

В горах не тепло, а внизу – гаряче, без шорт не обійтись. Ідеально, якщо у Вас є трекінгові штани, які трансформуються в шорти, однак я на такі ще не розжилась. Інший бонус – коли мої штани стали брудними і часу на прання не було, я ходила в термоштанах та шортах. Так як мій термоодяг ще й яскравий, то мені це підіймало настрій 🙂

trekking in Nepal

Також я одягала шорти з термоштанами по вечорах у лоджіях, коли хотілось відчути на собі чисте та незапилючене вбрання.

 • Термобілизна

Власне, про неї я вже чимало написала вище. У мене був із собою 1 комплект. Я використовувала його в якості утеплювача, а також інколи одягала термокофту, як звичайну футболку, коли інший одяг відправлявся у прання.

 • Дві спортивні футболки

Обов’язково захопіть синтетичні термофутболки, які виводять вологу (якщо, звісно не хочете ходити мокрим). Я гуляю в горах виключно в таких.

 • Фліс

Я, про всяк випадок, узяла 2 штуки, але одного буде достатньо.

 • Сорочка, футболка на довгий рукав, бавовняна футболка на короткий рукав

У бавовняних футболках я сплю, а решту я одягала по вечорах або вже у цивілізації. Насправді, футболок на короткий рукав в мене було кілька, дещо я віддала місцевим у перший же день треку, зрозумівши, що мені це не знадобиться. Гадаю, що сорочку або футболку на довгий рукав, або й обидві можна було також сміливо залишити вдома.

 • Кілька комплектів спідньої білизни

За півтора місяці у Непалі я звикла щодня прати одяг руками. Не набирайте зайвого, знову ж таки, у перші дні я позбулась 5 пар трусів 🙂 Залишила собі ще 5 🙂

 •  Шкарпетки + 1 тепла пара
 • Взуття

У Катманду я зустрічала чимало іноземних туристів, які купували усе спорядження виключно на місці. Це стосувалось і черевиків. Як на мене, це не дуже гарна ідея. Насправді, не завжди можна вгадати з розміром і далеко не відразу черевики гарно сядуть на Вашу ногу. Особисто я свої черевики розношувала в Карпатах не 1 день. Не перетворюйте свій похід на страждання, візьміть перевірене взуття.

Також я зустрічала записи, де туристи рекомендують не паритись з черевиками, а узяти прості трекінгові кросівки. Мушу заперечити, адже Ви йдете у високі гори, де погода досить непередбачувана. Одного дня Ви можете йти ґрунтовкою під палючим сонечком, а наступного дня досягнете району, де лежатиме метр снігу. В кросівках Вам навряд чи буде дуже комфортно за таких умов.

trekking in Nepal

 • Куртка

Захопіть із собою гарну куртку, бажано з віндстопером. Знову ж таки, з погодою не вгадаєш. Мені пощастило, практично увесь трек для мене світило палюче сонце і курткою я скористалась після 4500 метрів. Однак її запросто можна одягати зранку на футболку, коли повітря не встигло прогрітись і йти пішки ще досить холодно.

 • Пуховка

Маст-хев. Ночі в горах холодні, особливо на висоті. Далі пояснення зайві 🙂

 

Далі буде